Fizjoterapia i SPA w kosmetologii

Fizjoterapia i SPA w kosmetologii

Program:

I. Część pierwsza:

  1. Propedeutyka dermatologii.
  2. Przegląd metod medycyny estetycznej.
  3. Masaż orientalny i relaksacyjny.

W części teoretycznej tego bloku zajęć uczestnicy otrzymają informacje dotyczące podstaw budowy i funkcji skóry, części ciała stanowiącej cel większości zabiegów kosmetycznych i z zakresu medycyny estetycznej. Następnie omawiane są techniki medycyny estetycznej ze szczególnym uwzględnieniem zabiegów korygujących defekty twarzy i ciał jak również mających na celu ograniczenie estetycznych efektów starzenia.
Dzień drugi to warsztaty masażu ze szczególnym uwzględnieniem technik masażu relaksacyjnego i masaży orientalnych stanowiących jeden z kluczowych produktów oferowanych w ośrodkach spa. Te formy zabiegów są realizowane przez fizjoterapeutów, dlatego integralną częścią zajęć są warsztaty. 

II. Część druga:

  1. Podstawy kosmetologii.
  2. Fizykoterapia w medycynie estetycznej.
  3. Podstawy zdrowego żywienia.
  4. Odnowa biologiczna.

W części teoretycznej omawiane są podstawowe zabiegi kosmetyczne stosowane w ośrodkach spa, ich rodzaje technika wykonywania, wskazania, przeciwwskazania, jak również spodziewane efekty ich zastosowania. Ponadto w części tej omawiane są techniki medycyny fizykalnej stosowane w spa, ze szczególnym uwzględnieniem technik laserowych, kawitacyjnych i z użyciem prądów wysokiej częstotliwości. Metody te pozwalają na usuwanie blizn, znamion, regeneracje skóry i efektywne kształtowanie sylwetki.
Trzecim panelem tematycznym poruszanym w części teoretycznej są zasady prawidłowego żywienia z uwzględnieniem elementów filozofii wellness i zasad diet redukujących masę ciała.
Dzień drugi  przeznaczony jest na warsztaty odnowy biologicznej z prezentacją ćwiczeń i technik relaksacyjnych, elementów jogi, stretchingu itp. Te formy zabiegów wykonywane są w spa przez fizjoterapeutów, dlatego część ta ma formę warsztatów.

Cele:
Celem kursu jest zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności przydatnych fizjoterapeucie w pracy w ośrodkach spa i wellness. Pozwala na uzyskanie wiedzy dotyczącej filozofii spa i wellness, rodzajów zabiegów wykonywanych w takich ośrodkach. Daje podstawową wiedzę dotyczącą technik zabiegowych, które mogą wykonywać w takich ośrodkach fizjoterapeuci. Wiedza na temat technik kosmetycznych, prawidłowego żywienia i medycyny estetycznej sprawia, że fizjoterapeuta staje się profesjonalnym opiekunem klienta spa, mogącym wskazać różne formy terapii dostępne w ośrodku mające zapewnić optymalne rezultaty terapii.

Adresaci:
Kurs adresowany jest do osób posiadających ukończone studia wyższe (licencjackie, magisterskie lub podyplomowe) na kierunku Fizjoterapia.

Świadectwo kwalifikacyjne:
Certyfikat uczestnictwa w kursie wystawiany przez Centrum Szkoleń i Certyfikacji przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.

Formalności i zgłoszenie:
- zgłoszenia można dokonać w biurze lub wypełniając formularz zgłoszeniowy
- podpisanie umowy o kurs.

Termin i miejsce:
- liczba godzin: 40
- tryb: weekendowy
- miejsce: Kolegium Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu

Koszt: 670 zł

Aktualności

KONTAKT

Kolegium Nauk Społecznych
Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy
Ul. Świętokrzyska 6
88-100 Inowrocław

Newsletter

Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje

PARTNERZY WSPÓLNIE TWORZYMY JAKOŚĆ

  • Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
  • LOGON SA
  • Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA Holding
  • BZWBK
  • Mobica
  • PIT
  • Sunrise System
  • Pracuj.pl
  • Rewital
  • Eurodesk
© 2024 Wyższa Szkoła Gospodarki