Zarządzanie w rolnictwie
Cel studiów:
Absolwent posiądzie wiedzę i podstawowe umiejętności w zakresie produkcji zwierzęcej i roślinnej związanej z gospodarowaniem na gruntach ornych i trwałych użytkach zielonych, technik i nowoczesnych technologii stosowanych w rolnictwie, w tym możliwości pozyskiwania energii odnawialnej. Studia przygotowują do samodzielnego prowadzenia gospodarstwa rolnego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju w oparciu o najnowocześniejsze trendy technologiczne i jakościowe.
Adresaci:
Studia podyplomowe w zakresie rolnictwa przeznaczone są dla osób, które ukończyły studia na kierunkach nierolniczych (licencjackie, inżynierskie, magisterskie). Ukończenie studiów podyplomowych pozwoli zdobyć wiedzę i podstawowe umiejętności związane z kierunkiem studiów oraz uzyskać uprawnienia do prowadzenia gospodarstwa rolnego poprzez uzyskanie kwalifikacji zawodowych, jakie stawiane są beneficjentom ubiegającym się o pomoc finansową z programów unijnych, a opisanych w § 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie kwalifikacji rolniczych posiadanych przez osoby wykonujące działalność rolniczą (Dz.U. poz. 109). Wiedza przekazywana będzie na wykładach i ćwiczeniach przez doświadczonych nauczycieli akademickich GSW oraz praktyków współpracujących z instytucjami z obszaru rolnictwa.
Korzyści dla słuchaczy:
Absolwent studiów podyplomowych posiada również kwalifikacje niezbędne przy aplikowaniu o pomoc finansową z programów Unii Europejskiej oraz zakupie ziemi rolnej.
Studia kończą się egzaminem dyplomowym oraz wydaniem świadectwa ukończenia studiów podyplomowych.
Ramowy program:
- Ekonomika rolnictwa
- Produkcja rolna
- Technologia produkcji roślinnej i zwierzęcej
- Rachunkowość rolnicza
- Marketing produktów rolnych
- Agrobiznes
- Prawo w rolnictwie
- Bezpieczeństwo i higiena pracy w gospodarstwie rolnym
- Fundusze UE i krajowe dla rolnictwa
- Prawo ochrony środowiska w produkcji rolnej
- Polityka Rolna UE
- Jakość w rolnictwie
- Nowe technologie w rolnictwie
- Informatyka w agrobiznesie
Forma zaliczenia: Egzamin dyplomowy
Ilość godzin:180
Czas trwania: 2 semestry