O Kolegium Nauk Społecznych

O Kolegium Nauk Społecznych

Kolegium Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Gospodarki w Inowrocławiu (KNS) kształci kadry z różnych dziedzin życia gospodarczego i społecznego na najwyższym poziomie teoretycznym i praktycznym oraz przygotowuje ich do nowoczesnego stylu zarządzania i administrowania a także z zakresu nauk o zdrowiu, zgodnie ze standardami europejskim i międzynarodowymi. Programy kształcenia oraz nasza specjalistyczna kadra wykładowców i praktyków zapewnia odpowiednie przygotowanie absolwentów do pełnienia ról menedżerów na średnich i wyższych szczeblach zarządzania a także przygotowuje z dziedzin takich jak: Psychologia, Pielęgniarstwo czy Pedagogika. Aktualnie na Kolegium kształcimy studentów na kierunkach studiów: Zarządzanie zdrowiem i welnness, Zarządzanie (specjalność: Administracja publiczna, Zasoby ludzkie w gospodarce i organizacji, Zarządzanie w sektorze TSL, Rachunkowość i usługi finansowe), Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, Psychologia (studia dualne), Pielęgniarstwo (studia dualne) oraz kierunki zdalne studiów II stopnia Ekonomia oraz Zarządzanie i Coaching.

Kolegium prowadzi także kształcenie na studiach podyplomowych, kursach i szkoleniach (m.in. Przygotowanie Pedagogiczne, Kontrola Zarządcza i Audyt, Kadry i Płace, Administracja i zarządzanie finansami publicznymi, Bezpieczeństwo i Higiena Pracy, Logistyka i Transport, Zarządzanie w Ochronie Zdrowia, Marketing i Rynek oraz wiele innych).

Kolegium WSG w Inowrocławiu kładzie także nacisk na współpracę z otoczeniem Uczelni. Intensywnie współpracujmy z lokalnym środowiskiem społeczno-gospodarczym w celu dopasowania oferty studiów do lokalnych potrzeb oraz kreowania szeroko rozumianego rozwoju. Kolegium jest też miejscem licznych wydarzeń i spotkań branżowych (konferencji, seminariów, szkoleń, warsztatów, spotkań eksperckich). W ramach Kolegium funkcjonuje także Centrum Usług Spolecznych, Uniwersytet Dziecięcy, Uniwerstet Trzeciego Wieku i Szkoła Języków Obcych.

Co nas wyróżnia?

 • jesteśmy największą niepubliczną uczelnią w Polsce Północnej,kładziemy szczególny nacisk na rozwój studenckiej przedsiębiorczości,
 • wysoka jakość kształcenia i ponadstandardowe warunki studiowania przekładają się na wysoką pozycję Uczelni w krajowych rankingach uczelni wyższych,
 • w ofercie posiadamy najlepsze obszary studiów I i II stopnia oraz studiów podyplomowych, w tym także .... MBA!
 • prowadzimy intensywną współpracę z naszymi licznymi partnerami zagranicznymi,
 • intensywnie (w relacjach partnerskich) współpracujemy z lokalnym środowiskiem społeczno-gospodarczym w celu dopasowania oferty studiów do lokalnych potrzeb, ale przede wszystkim w celu kreowania szeroko rozumianego rozwoju

PRACOWNICY ADMINISTRACYJNI KOLEGIUM NAUK SPOŁECZNYCH WSG W INOWROCŁAWIU


doc. dr nauk ekonomicznych, politolog Grażyna Sipińska - Dziekan Kolegium Nauk Społecznych, Dyrektor Katedry Zarządzania WSG w Bydgoszczy

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Nottingham Trent University, Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, Uniwersytetu Szczecińskiego. Przez wiele lat menedżer związany z biznesem w kluczowych korporacjach bankowych i ubezpieczeniowych. Specjalista z zakresu zarządzania i ubezpieczeń. Autorka publikacji o charakterze naukowym.

Fascynują ją ludzie i książki, prowadzi fanpage, @dr Grazyna Sipinska, którego celem jest min rekomendacja literatury ekonomicznej i biznesowe


mgr Weronika Wieloch - Menadżer Kolegium Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu

Pani Weronika posiada wykształcenie magisterskie ekonomiczne z zakresu rachunkowości i controllingu w finansach oraz licencjackie w obszarze finanse i rachunkowość. Jest absolwentką studiów podyplomowych oraz szkoleń kierunku kadry i płace. Dodatkowo ukończyła ona szkolenie z zakresu zarządzania sieciami współpracy, a także wiele innych.

Pani Weronika prywatnie lubi spędzać czas ze znajomymi i najbliższymi. Jest fanką piłki nożnej oraz różnych sportów walki, natomiast w wolnym czasie lubi czytać książki. Uwielbia podróżować i odkrywać nowe miejsca.


mgr Żaneta Nowakowska - Specjalista Kolegium Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu / Opiekun Biblioteki KNS

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunkach dziennikarstwo i filologia polska. Miłośniczka literatury, językoznawstwa i słowa w każdej postaci. Od lat związana z korektą i redakcją tekstów – jej ulubionym zadaniem jest tropienie błędów :D

Po godzinach jednak zdejmuje sztywne ramy i zaczyna taneczny układ swojego życia. Zajęcia taneczne dla Pani Żanety to nie tylko forma rekreacji, ale także sposób na wyrażenie siebie. Jej kroki tańca są równie pewne, co jej słowa na papierze!


mgr Natalia Majewska - Specjalista Kolegium Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu

Pani Natalia posiada wykształcenie magisterskie ekonomiczne w obszarze gospodarowania zasobami ludzkimi oraz licencjackie z zarządzania w obszarze logistyki i ekonomiki transportu. Jest absolwentką studiów podyplomowych w zakresie przygotowania pedagogicznego. Ukończyła kurs księgowości komputerowej. Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów w szczególności w obszarze Ekonomii Społecznej i działań związanych z organizacją form wsparcia dla beneficjentów i podmiotów III sektora oraz planowania ścieżki rozwoju kandydata.

Pani Natalia posiada zamiłowanie do wykonywania własnoręcznych dekoracji, w tym haft krzyżykowy. Bardzo lubi obcować z naturą leśną, a w okresie letnio-jesiennym jest częstym gościem w poszukiwaniu grzybów.  Przyjemność jej sprawia również praca przy kwiatach. W wolnej chwili lubi czytać książki fantastyczne.


Beata Kwiecińska - Specjalista Kolegium Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu / Opiekun Inowrocławskiego Uniwersytetu Dziecięcego oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Pani Beata posiada wykształcenie pedagogiczne z zakresu kryminologii z resocjalizacją. Aktualnie studentka studiów II stopnia na kierunku Pedagogika o specjalności psychopedagogika i praca z rodziną. Studia stały się wyznacznikiem jej zainteresowań w tym przede wszystkim z zakresu resocjalizacji młodzieży. W prywatnym czasie lubi czytać książki z dziedziny kryminologii oraz psychologii a także spędzać czas w gronie znajomych. Ponadto pasjonatka aktywnego spędzania wolnego czasu. 


mgr Beata Krawitowska - Pełnomocnik ds. organizacji Centrum Opieki Medycznej

Pani Beata z wykształcenia jest magistrem Pilęgniarstwa. Ukończyła wiele studiów podyplomowych oraz szkoleń z dziedziny nauk o zdrowiu i pokrewnych. Pełni funkcję Pełnomocnika ds. Organizacji Centrum Opieki Medycznej i koordynatora kierunku Pielęgniarstwo oraz działań około medycznych.

Pani Beata czerpie ogromną satysfakcję z każdej swojej pracy. Jest osobą o wielkim sercu, która zawsze pomoże innym!


mgr Waldemar Andrzejewski - Specjalista ds. wdrażania projektów / Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

KONTAKT

Kolegium Nauk Społecznych
Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy
Ul. Świętokrzyska 6
88-100 Inowrocław

Newsletter

Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje

PARTNERZY WSPÓLNIE TWORZYMY JAKOŚĆ

 • Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
 • LOGON SA
 • Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA Holding
 • BZWBK
 • Mobica
 • PIT
 • Sunrise System
 • Pracuj.pl
 • Rewital
 • Eurodesk
© 2024 Wyższa Szkoła Gospodarki